SAISTĪTIE INTERNETA RESURSI

Atvērt Eiropas Savienības oficiālā tīmekļa vietni
Atvērt Ministru kabineta lapu
Atvērt Valsts izglītības satura centra timekļa vietni
Atvērt Jelgavas izglītības pārvaldes timekļa vietni
Atvērt ZRKAC timekļa vietni
Jelgavas pilsētas logo
Atvērt LLU ITF timekļa vietni

SEKO MUMS

Atvērt Jelgavas 5.vidusskolas facebook lapu
Atvērt Jelgavas 5.vidusskolas Twitter lapu
Atvērt Jelgavas 5.vidusskolas You Tube

SĪKDATNES UN PRIVATUMS
JAUNUMI

03.11.2023.

Iesākot pilsoniskuma mēnesi, 2023.gada 2.novembrī Jelgavas 5.vidusskolas skolēnu grupa apmeklēja Latvijas Republikas Saeimu, Latvijas Kara muzeju un Latvijas Republikas Augstāko tiesu.

Skolēniem bija iespēja ielūkoties Saeimas darbā, iegūt informāciju par Saeimas namu un vēsturi. Savukārt Kara muzejā bija iespēja atsvaidzināt zināšanas par Latvijas vēsturi. Dienas noslēgumā skolēni apmeklēja Augstāko tiesu, kur varēja apskatīt tiesas zāles, uzzināt informāciju par to, kas jāņem vērā, lai kļūtu par tiesnesi.

Kopumā mācību ekskursija bija ļoti pamācoša un papildināja ikdienā iegūtās zināšanas!

Foto galerija

01.11.2023.

01.11.2023.

Jelgavas Sabiedriskais centrs 3.novembrī pulksten 16.30 Jelgavas Tehnikumā (Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 37) organizē Jelgavas jauniešu forumu. Šāds pasākums Jelgavā notiek jau sešpadsmito reizi un šogad foruma tēma ir "Ko skola (ne)māca". Pasākumā aicināti piedalīties pilsētas jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Pieteikties var, aizpildot anketu tiešsaistē - https://ej.uz/Forums23.

31.10.2023.

Nāc lasīt...

Jaunākās grāmatas skolas bibliotēkā.

Mēs esam par lasīšanu vienmēr un visur.

Īpaši rudens garajos, tumšajos vakaros, kad katram ir vairāk laika pārdomām un varbūt arī vēlme ieklausīties sevī.

Šādās situācijās kā palīgs var būt grāmata, atliek tikai atrast piemērotu.

Grāmatas jaunākajiem lasītājiem Grāmatas pusaudžiem Noderīgas grāmatas

30.10.2023.

24.10.2023.

Vecāki, kuru atvases drīzumā iegūs pamatizglītību un kurus nodarbina jautājums par izglītības iespējām pēc 9. klases absolvēšanas, ir aicināti 30. oktobrī plkst. 18.00 apmeklēt semināru "Domājot par vidusskolu, svarīgi zināt…", kas norisināsies Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā.

Pieteikšanās elektroniski līdz 27. oktobrim ŠEIT.

Papildu informācija, rakstot uz e-pasta adresi liga.damberga@zrkac.jelgava.lv vai zvanot pa tālruni 63012163.

Skatīt šeit - Seminārs vecākiem par vidusskolas izvēli- Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (zrkac.lv)

17.10.2023.

6.a klases aktīvā atpūta mežā

Brīvdienas ir īstais laiks, lai izrautos no pilsētas burzmas un dotos dabā. Mežs ir vieta, kur smelties enerģiju, baudīt klusumu un svaigo gaisu. Lai to darītu, nav nepieciešama iepriekšēja pieredze vai īpaša sagatavošanās. Viss, kas vajadzīgs, ir vēlēšanās pavadīt laiku kopā ar klasesbiedriem, piemērots apģērbs, apavi.

Kaut laika apstākļi mainās ne pa mēnešiem vai nedēļām, bet pa stundām, 6.a klases skolēni jauki pavadīja svētdienu (15.10.) pie dabas krūts. Paldies organizatoriem - aktivitātes ir izstrādātas tā, lai komanda tās varētu izpildīt tikai kopā, tā veicinot vienotību un uzticēšanos cits citam. Uzdevumi nav sarežģīti, tomēr ir jāpadomā, kā tos labāk paveikt.

Apskatīt foto galeriju

17.10.2023.

17.10.2023.

Latvijas Fiziķu konferencē pieredzē dalās Jelgavas 5. vidusskolas skolotāji!

Interesentiem stāstīts un demonstrēts, kā izmantot noslēpumu kastīti un minēšanas spēli, lai dažādotu procesu, iesaistītu skolēnus stundā un padarītu to interesantu, rosinātu domāt un mācītu loģiskus secinājumus.

13. un 14. oktobrī Jelgavā notika Latvijas fizikas skolotāju konference. Šogad ir 25 gadu jubilejas konference. Konferenci organizē Latvijas Fizikas skolotāju asociācija (LFSA), un par norises vietu šogad izvēlēta pagājušā mācību gada republikas konkursa FizMix uzvarētāja Jelgavas Valsts ģimnāzija. Šeit pulcējās 130 fizikas skolotāji no visas Latvijas, tostarp astoņi Jelgavas skolotāji, lai pārrunātu aktualitātes fizikas mācībā un dalītos pieredzē. Ieradās arī kolēģi no Lietuvas, Igaunijas un Šveices.

Konferencē aktu zālē plenārsēdes lekcijas lasīja Latvijas Universitātes (LU) un Valsts izglītības satura centra (VISC) izglītības speciālisti. Meistarklases organizēja arī radoši aktīvi l skolotāji no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Angļu ģimnāzijas, Ogres Valsts ģimnāzijas, Tukuma Valsts Raiņa ģimnāzijas, A.Upiša Skrīveru vidusskolas, Kuldīgas Centrālās vidusskolas un Jelgavas 5.vidusskolas.

Latvijas konkursā "Zinātne uz skatuves", kas septembrī norisinājās Mehatrons 2023 ietvaros, augstu novērtēta 5.vidusskolas skolotāju piedāvātā melnās kastes metodika. Skolotāju meistarklase: "Kas ir melnajā kastē?" - Natālija Stotska, Josifs Spirts, Jelgavas 5. vidusskola, - izvēlējušies 23 skolotāji. Interesentiem stāstīts un demonstrēts, kā izmantot noslēpumu kastīti un minēšanas spēli, lai dažādotu procesu, iesaistītu skolēnus stundā un padarītu to interesantu, rosinātu domāt un mācītu loģiski secināt. Izmantojot mūsu skolotāju "melnās kastes" piemērus - uzdevumus par fizikas un elektronikas pamatiem - skolotāji saprata un novērtēja ideju, un daudzi vēlējās to izgatavot un atkārtot metodiku savās skolās. Saņēma uzaicinājumu atbraukt uz Talsiem un parādīt savas "kastītes" skolotājiem un vecākiem.

Uzstājoties fizikas skolotāju konferences atklāšanā, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš atzīmēja, ka Jelgavas novada pašvaldība jau vairākus gadus mērķtiecīgi finansē programmas dažāda vecuma bērniem un skolēniem, kas ļauj padziļināt zināšanas dabaszinātņu un eksakto priekšmetu apguvei radošā vidē. Un, šķiet, ne velti!

Paldies skolotāji par ieguldīto darbu un radošumu fizikas mācīšanā skolā!!!

Apskatīt foto galeriju

Skatīt tālāk

16.10.2023.

16.10.2023.

Lappuses:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12